Budowa drugiego odcinka drogi ekspresowej S14 zgodnie z harmonogramem

02.06.2020

stecol

Epidemia nie zatrzymała prac przygotowawczych na budowie S14 Łódź Teofilów-Słowik. Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem

Przygotowania do budowy drugiego odcinka drogi ekspresowej S14 Łódź Teofilów-Słowik rozpoczęły się w grudniu 2019 r. Przeprowadzono inwentaryzację terenu, budowane są drogi technologiczne, place zaplecza budowy, zabezpieczono gazociągi, a także uzgodniono tymczasową organizację ruchu. Dotychczas rozebrano około 140 z 240 obiektów budowlanych, które znalazły się w pasie lub bezpośrednim sąsiedztwie projektowanej drogi. Zakończono również wycinkę drzew. Pozyskany przy rozbiórce gruz jest przekruszany i prawdopodobnie zostanie wykorzystany podczas budowy.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom wprowadzono konieczne środki ostrożności. Część zespołu pracuje zdalnie, do niezbędnego minimum ograniczono działania na placu budowy i w centrali firmy. Aby zminimalizować ryzyko zachorowania zespół został podzielony na dwie grupy, które nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Sytuacja epidemiczna wpływa na prace projektowe. Kontakt z częścią urzędów i instytucji jest ograniczony. Dotyczy to zwłaszcza zarządców infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, energetycznej i teletechnicznej. Wiele firm zawiesiło działalność, co utrudnia zapewnienie obsługi pracownikom.

Pomimo utrudnień budowa drugiego odcinka drogi ekspresowej S14 Łódź Teofilów-Słowik przebiega zgodnie z harmonogramem. Zachęcamy do obejrzenia postępu prac na naszym kanale na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EFswA7UVQUg&t=19s

Podziel się i komentuj