Podpisanie umowy na projekt i budowę fragmentu drogi S6

18.11.2022

stecol

Stecol wybuduje 23 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 na odcinku Sławno-Słupsk

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przy udziale ministra infrastruktury – Andrzeja Adamczyka oraz rzecznika prasowego rządu – Piotra Müllera, podpisała ze Stecol kontrakt na zaprojektowanie oraz budowę liczącego 22,9 km odcinka dwujezdniowej drogi S6 na odcinku Sławno-Słupsk. Zawarcie kontraktu było możliwe po zakończeniu procedury przetargowej, której ostatnim etapem była kontrola przetargu. Na wykonanie kontraktu Stecol będzie mieć niecałe dwa i pół roku, w tym 10 miesięcy na opracowanie projektu oraz 19 miesięcy na realizację (bez okresów zimowych).

Droga ekspresowa S6 to kluczowa dla północnej Polski trasa o docelowej długość ponad 360 km. Połączy ona Gdańsk ze Szczecinem przechodząc przez miejscowości takie jak Kołobrzeg, Koszalin i Słupsk. W ramach projektu oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe oraz infrastruktura  towarzysząca, budowa dróg dojazdowych oraz awaryjnych wjazdów i przejazdów, wykonana zostanie też przebudowa dróg krzyżujących się z trasą S6.

Podpisanie kolejnego kontraktu oznacza, że Stecol realizuje w Polsce już 4 kontrakty drogowe. Oprócz odcinka Sławno-Słupsk są: budowa fragmentu drogi S14 w pobliżu Łodzi (kontrakt jest w końcowej fazie realizacji), budowa fragmentu autostrady A2 na odcinku Mińsk Mazowiecki – Siedlce (trwają już przygotowania techniczne do rozpoczęcia budowy w oczekiwaniu na zakończenie procedur formalnych) oraz budowa odcinka drogi ekspresowej S19 między Radzyniem Podlaskim a Międzyrzecem Podlaskim (trwają prace projektowe oraz procedury formalne).

Podziel się i komentuj