Siódma linia metra w Shenzhen nagrodzona

Maszyna drążąca Stecol na 7. linii metra w Shenzhen

Siódma linia metra w Shenzhen, której współwykonawcą był Stecol, zdobyła prestiżową chińską nagrodę inżynieryjną Zhan Tianyou.

Nagroda Zhan Tianyou za Osiągnięcia w Inżynierii Lądowej to ważne wyróżnienie w dziedzinie kolejnictwa, lekkich kolei miejskich oraz dużych projektów infrastrukturalnych. Szczególnie doceniane są innowacyjne osiągnięcia naukowe i technologiczne. Nagradzane inwestycje wyróżniają się najwyższym poziomem projektowania, planowania, realizacji i zarządzania. Zdobycie tej nagrody przez Stecol to potwierdzenie technologicznego poziomu firmy i jej kompetencji w dziedzinie budowy metra.

Uruchomiona w październiku 2016 r. siódma linia metra w Shenzhen, 13-milionowym mieście w chińskiej prowincji Guangdong, liczy 30 kilometrów i 28 stacji. Dla grupy PowerChina, której częścią jest Stecol, był to pierwszy projekt kolei miejskiej. Firma uczestniczyła w budowie trzech stacji, czterech odcinków linii oraz dwóch linii łączących. Prace rozpoczęły się w 2012 r. i były prowadzone przy zachowaniu najwyższych standardów efektywności, zarządzania jakością i bezpieczeństwa. Stecol kierował konstruowaniem stropu jednej ze stacji, wprowadził także system monitorowania tarczy drążącej, który potem zastosowano na innych odcinkach linii. Inwestor docenił także wzorową kontrolę nad stabilnością gruntu.

Dzięki doskonałym efektom podczas budowy siódmej linii metra w Shenzhen, Stecol zdobył kolejne kontrakty na tego rodzaju projekty: linie nr 4, 5 i 12 w Shenzhen, linię nr 11 w Wuhan czy linię nr 2 w Harbinie.

Podziel się i komentuj