Stecol podpisał kontrakt na domknięcie obwodnicy Łodzi

22.08.2019

stecol

Podpisanie kontraktu przez Stecol

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła ze Stecol wartą ponad 724 mln zł umowę na odcinek drogi ekspresowej S14.

Ogłoszony w styczniu 2019 przetarg został rozstrzygnięty w lipcu. Decyzji GDDKiA nie zaskarżyła żadna z pozostałych starających się o kontrakt firm, zastrzeżeń nie zgłosił także Urząd Zamówień Publicznych. W czwartek 22 sierpnia nastąpiło więc uroczyste podpisanie kontraktu: Stecol Corporation zbuduje 14-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Teofilów i Słowik.

To dla nas bardzo ważny moment, zwieńczenie starań o wejście na polski rynek. Jestem przekonany, że Stecol będzie mógł wkrótce przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki realizując kolejne inwestycje drogowe czy kolejowe – mówił podczas uroczystości Ji Qi, prezes Stecol Europe. – Zdajemy sobie sprawę z wagi S14 dla polskiego systemu transportu, a więc i dla lokalnej i krajowej gospodarki. Na pewno nie zawiedziemy zaufania inwestora i lokalnych społeczności.

Łódź będzie pierwszym dużym miastem w Polsce z całkowicie domkniętym ringiem ekspresowych obwodnic – przypominał z kolei Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Podkreślał także, że zwycięstwo w przetargu nowej firmy to dobra wiadomość dla publicznego inwestora, zapobiega bowiem hermetyzacji rynku.

Firma Stecol specjalizuje się w złożonych projektach infrastrukturalnych. W ponad 40 krajach na świecie budowała drogi, linie i stacje metra, linie szybkich kolei, a także np. zapory i inne budowle hydrotechniczne. Powstała w Chinach w 1962 roku. To część PowerChina – szóstej największej firmy konstrukcyo-budowlanej na świecie.

Podziel się i komentuj